Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 2/2022 (10.01.2022)

OLED.EX od LG.

Firma LG rozwiązała problem dotyczący jasności telewizorów z matrycą OLED. Nowy typ matrycy został nazwany OLED.EX. Wyróżnia się szerszymi kątami widzenia, większą jasnością i lepszą jakością obrazu. Nowe telewizory zadebiutują na targach CES 2022. Chociaż technologia OLED stanowi podstawę telewizorów na rynku, wciąż pod względem jasności czy szerokiego pokrycia palety barwnej nie może konkurować z telewizorami QLED. LG twierdzi, że dzięki zastosowaniu deuteru (izotopu wodoru) może poprawić jasność o 30%.
Deuter jest izotopem występującym naturalnie. Znany jest z wykorzystania w reaktorach jądrowych, jako składnik związku zwanego tlenkiem deuteru, czyli tzw. "ciężkiej wody".
Matryca wykonana w technologii OLED EX oferuje szersze pokrycie barwne
i istotnie wyższą jasność od dotychczas stosowanych
Firma LG zastosuje również nowe algorytmy umożliwiające stabilizację pikseli OLED, dzięki czemu telewizor przewidzi wzorce oświetlenia milionów pikseli i precyzyjnie je uruchomi. Zaowocuje to wyraźniejszymi scenami jasnymi oraz ciemnymi. Nowa technologia wykorzystywana do tworzenia matryc zwiększy również możliwości zastosowania ich w projektorach - ​​ramka wokół krawędzi wyświetlacza może się zmniejszyć do 4 mm z obecnie stosowanych 6 mm.

Wprowadzenie sygnału Unicable/dSCR do klasycznej instalacji multiswitchowej.

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele modeli różnych odbiorników satelitarnych. Prawie każdy z nich wspiera system SCR/Unicable zgodny z normą EN50494 i/lub EN50607 wykorzystując technologię jednokablową. Największą zaletą tego typu instalacji jest możliwość budowania jej w sposób rozgałęźny, tak jak w przypadku telewizji naziemnej. Nie jest tutaj wymagana topologia gwiazdy. Oznacza to możliwość łatwego dostosowania instalacji telewizji naziemnej do odbioru i dystrybucji sygnałów satelitarnych (z uwzględnieniem ograniczenia liczby użytkowników podłączanych do jednego multiswitcha).
Antena satelitarna 120 TT Standard TELMOR [grafit]Konwerter satelitarny QUATRO Inverto HOME ProAntena telewizyjna Dipol 44/21-48 Tri Digit DVB-T/T2 UHFAntena telewizyjno-radiowa DIPOL  7/5-12 DVB-T/T2 DABZwrotnica antenowa DC015L VHFI/II+FM-VHFIII-UHF TerraWzmacniacz SA-51 klasa A Terra do multiswitchy 5-wejściowychOdgałęźnik TV/SAT SD-515 TerraMultiswitch przelotowy SRM-543 Terra z AGC - klasa A z aktywnym torem TV system Digital SCR/UnicableMultiswitch MV-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z regulacją wzmocnienia IFMultiswitch SRQ-540 Terra z AGC - klasa A z aktywnym torem TV system Digital SCR/UnicableMultiswitch MV-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z regulacją wzmocnienia IFZasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCR TV FM ! Multiswitch MV-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z regulacją wzmocnienia IFR70712 Multiswitch przelotowy SRM-543 Terra z AGC - klasa A z aktywnym torem TV system Digital SCR/UnicableR80543 Wzmacniacz SA-51 klasa A Terra do multiswitchy 5-wejściowychR70501 Odgałęźnik TV/SAT SD-515 TerraR70517 Zwrotnica antenowa DC015L VHFI/II+FM-VHFIII-UHF TerraR82018 Antena telewizyjna Dipol 44/21-48 Tri Digit DVB-T/T2 UHFA2670 Antena satelitarna DIPOL DPL-120 [ciemny grafit, RAL7016]A9684 Konwerter satelitarny QUATRO Inverto HOME ProA98257 Multiswitch MV-512 Terra klasa A, 5-wejściowy 12-wyjściowy z regulacją wzmocnienia IFR70712 Zasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCRR71468 Multiswitch SRQ-540 Terra z AGC - klasa A z aktywnym torem TV system Digital SCR/UnicableR80540
Na powyższym schemacie zaprezentowano hybrydową instalację multiswitchową. Tradycyjna instalacja RTV/SAT została uzupełniona o nowy rodzaj multiswitchy typu dSCR/Unicable: SRQ-540 Terra z AGC R80540 oraz SRM-543 Terra z AGC R80543 umożliwiając podział sygnału RTV/SAT przy pomocy rozgałęźnika. Typowe multiswitche mają 4, 8, 12, 16, 24 oraz 32 wyjścia. W ich przypadku nie możemy podzielić sygnału na wyjściu z multiswitcha przy pomocy zwykłego rozgałęźnika satelitarnego (pasmo pracy: 5-2400 MHz) ze względu na dwustronną komunikację pomiędzy urządzeniami (tuner-multiswitch). Również usługa multiroom wymaga doprowadzenia osobnych kabli do każdego dekodera. Zastosowanie multiswitchy typu dSCR/Unicable eliminuje ten problem.

Niewielka stacja bramowa dla systemu wideodomofonu IP Hikvision.

DS-KV6113-WPE1(B) to 1-abonentowa stacja bramowa systemu wideodomofonowego IP Hikvision z wbudowanym czytnikiem tagów w standardzie MIFARE. Ze względu na nieduże gabaryty model ten doskonale nadaje się do instalacji w miejscach o ograniczonej ilości miejsca, np. na wąskich słupkach. Stacja bramowa posiada oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 3 m zapewniający widoczność w nocy. Komunikacja z nią możliwa jest w sposób przewodowy z wykorzystaniem interfejsu Ethernetowego lub poprzez Wi-Fi w przypadku braku dedykowanego okablowania. Stacja wyposażona jest w 1 przekaźnik dedykowany do sterowania furtką bez możliwości rozbudowy. Niewątpliwym atutem tej stacji bramowej jest to, iż po podłączeniu jej do sieci internetowej obsługa za pomocą aplikacji mobilnej, np. przekierowanie rozmów czy zdalne otwieranie furtki, możliwa jest bez potrzeby instalacji dodatkowego monitora.
Stacja bramowa DS-KV6113-WPE1(B) IP Villa 2 gen. </br>(1-abonentowa, RFID, WiFi, natynkowa) Hikvision
Widok stacji bramowej DS-KV6113-WPE1(B) G73624

Komunikacja sieciowa z UPSem CyberPower.

Karta SNMP to karta zdalnego zarządzania, która wykorzystuje protokół Simple Network Management Protocol (SNMP), czyli standardowy protokół do zbierania i organizowania informacji o zarządzanych urządzeniach w sieciach IP. Może być zainstalowana w urządzeniach wyposażonych w odpowiedni slot. Najczęściej można go spotkać w modelach przeznaczonych do montażu w szafie rack 19": N9702, N9706, N9716. Po podłączeniu na zasadzie plug-and-play pozwala użytkownikom monitorować i kontrolować jeden lub wiele systemów UPS z dowolnego miejsca, a także wykonywać zadania związane z zarządzaniem, w tym planowane wyłączanie, uruchamianie lub restart.
Widok karty SNMP oraz slotu, do którego jest instalowana
Intuicyjny interfejs internetowy użytkownika obsługuje automatyczne powiadomienia o zdarzeniach za pomocą e-maila, komunikatów SNMP trap, Syslog oraz wiadomości SMS, mających na celu poinformowanie o problemach z zasilaniem i umożliwiających użytkownikowi podjęcie natychmiastowych działań.
Widok interfejsu internetowego pozwalającego na konfigurację
Użytkownik może w wygodny sposób odszukać istotne informacje na temat stanu urządzenia, skonfigurować zaawansowane ustawienia i przeprowadzić test baterii za pomocą interfejsu internetowego.

Programy spawania w spawarkach Signal Fire.

Instalatorzy często pytają, czy spawarki Signal Fire AI-8C L5870 oraz AI-9 L5875 radzą sobie z łączeniem włókien o różnych standardach: G.652D, G.657A1, G.657A2, G.657B3 lub OM2, OM3, OM4 itp.
Spawarki Signal Fire posiadają 3 programy spawania: SM (jednomodowy), MM (wielomodowy) oraz program Auto (automatyczny). W obrębie danego programu, np. SM, możliwe jest spawanie włókien jednomodowych o dowolnym standardzie - praktyka pokazuje, że z bardzo dobrym efektem spawać można te same, jak i różne włókna (np. G.652D z G.657A2). Analogicznie program MM pozwoli na połączenie dowolnych włókien wielomodowych. Tryb Auto pozwala na spawanie zarówno jedno-, jak i wielomodowych włókien bez konieczności zmiany ustawień spawarki. Jest to wygodne, przy czym parametry wykonanego połączenia mogą, ale nie muszą być słabsze.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8C + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9 + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarki Signal Fire AI-8C L5870 oraz AI-9 L5875 umożliwiają połączenie włókien światłowodowych w różnych standardach. Co ważne, w przypadku chęci połączenia światłowodów różnego rodzaju (jednomodowego i wielomodowego) zasygnalizują one niezgodność włókien.
Droższe modele spawarek światłowodowych innych producentów mogą posiadać indywidualne programy, dedykowane dla konkretnych standardów włókien. Praktyka instalatorska pokazuje jednak, że ich zastosowanie nie wpływa lub wpływa minimalnie na polepszenie parametrów spawu. Z tego względu większość użytkowników i tak decyduje się na szybki tryb automatyczny.

Skrętka kategorii 5e w klasie palności Cca.

Przewód NETSET U/UTP kat.5e E1415_500 jest zgodny z dyrektywą CPR oraz spełnia europejską normę EN 50575, która określa wymagania dotyczące właściwości w warunkach działania ognia, metody badań i oceny kabli, jako materiałów budowlanych.
Zgodnie z wytycznymi SEP kabel klasy CPR Cca powinien być instalowany poza drogami ewakuacyjnymi w budynkach:
  • mieszkalnych i zamieszkania zbiorowego
  • wysokich (25 do 55 m) i wysokościowych (ponad 55 m) nad poziomem terenu lub mieszkalne o liczbie kondygnacji nadziemnych ponad 9 do 18 włącznie
  • posiadających pomieszczenia przeznaczone do jednoczesnego przebywania ponad 50 osób niebędących ich stałymi użytkownikami, a nieprzeznaczone przede wszystkim do użytku ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się
  • przeznaczonych przede wszystkim do użytku ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się, takie jak szpitale, żłobki, przedszkola, domy dla osób starszych
  • użyteczności publicznej.
Wymagania stosowania kabli o określonej klasie reakcji na ogień w określonym rodzaju budynku powinny wynikać z analizy ryzyka dokonanej przez projektanta instalacji teletechnicznej lub z innych krajowych dokumentów formalno-prawnych. Według Stowarzyszenia Elektryków Polskich i wydanej normy N SEP–E 007 w Polsce klasa reakcji na ogień kabli i innych przewodów zainstalowanych w obrębie dróg ewakuacyjnych nie powinna być niższa niż B2ca-s1b, d1, a1. Dlatego DIPOL poleca przewód NETSET U/UTP kategorii 6 B2ca-s1a-d1-a1 E1615_500.
Przewód NETSET U/UTP kategorii 5e Cca s1a,d1,a1 /500m/
Przewód NETSET U/UTP kat. 5e CCa s1a,d1,a1 E1415_500

Nowości produktowe:

Uchwyt Signal LPA49-466, 37
Uchwyt Signal LPA49-466, 37" - 90" ścienny, regulowany, obrotowy E93170 został zaprojektowany w celu umożliwienia zawieszenia na pionowej ścianie nowoczesnego „cienkiego” telewizora LCD (OLED). Maksymalna nośność uchwytu to 65 kg. Uchwyt umożliwia łatwą (bez użycia narzędzi) regulację pochyłu w zakresie +5o ... +15o oraz obrotu w poziomie w zakresie 120o. Możliwe jest wypoziomowanie telewizora w granicach -3o ... +3o. Telewizor może być zamontowany w odległości od 69 do 635 mm od ściany.
Odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2 Ferguson Ariva T75 HEVC H.265
Odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2 Ferguson Ariva T75 HEVC H.265 A99324 to uniwersalny odbiornik telewizji naziemnej nadawanej w standardzie DVB-T/T2. Odbiornik obsługuje najnowsze standardy kodowania obrazu H.265 HEVC i dźwięku Dolby Digital Plus E-AC3, zgodne z najnowszymi europejskimi standardami nadawania telewizji naziemnej. Niewielka, estetyczna bryła odbiornika doskonale wpisze się w każdą przestrzeń wokół telewizora.
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2743G2-IZS (4 MPix, 2,8-12 mm MZ, 0,005 lx, IR do 40 m, WDR, H.265, Audio, AcuSense)
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2743G2-IZS (4 MPix, 2,8-12 mm MZ, 0,005 lx, IR do 40 m, WDR, H.265, Audio, AcuSense) K02817 należy do serii EasyIP 2.0 Plus, w której zaimplementowana została technika AcuSense, działająca w oparciu o algorytm głębokiego uczenia Deep Learning. Dzięki temu przy zdarzeniach z detekcji ruchu i analityce VCA (przekroczenie linii wirtualnej, wykrycie wtargnięcia) dostępny jest filtr pozwalający na sklasyfikowanie obiektów typu człowiek / pojazd i odfiltrowanie wszystkich pozostałych zdarzeń niespełniających założonego kryterium (padający deszcz, chodzące zwierzęta, ruszające się drzewa, spadające liście itp). Jeżeli filtr nie zostanie zaznaczony, obsługa zdarzeń będzie odbywała się bez klasyfikacji, tak jak w dotychczasowych rozwiązaniach.

Warto przeczytać:

Jak dobrać odpowiedni wzmacniacz GSM/LTE Repeater służy do wzmocnienia sygnału GSM, DCS, 3G, LTE i wprowadzenia go do wnętrza pomieszczeń. Do wzmacniacza należy podłączyć antenę zewnętrzną ukierunkowaną w stronę stacji bazowej operatora oraz antenę wewnętrzną, która będzie rozprowadzała wzmocniony przez wzmacniacz sygnał... >>>więcej