Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 37/2021 (15.11.2021)

Japonia zalegalizowała "latający samochód."

SkyDrive, japońska firma startupowa pracująca nad budową "latającego samochodu" poinformowała, że jej pojazd otrzymał certyfikat bezpieczeństwa. Certyfikat przyznany został przez japońskie Ministerstwo Infrastruktury, Transportu i Turystyki. Dokument potwierdza, że projekt oraz konstrukcja pod względem wydajności oraz wytrzymałości spełniają niezbędne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
Firma po raz pierwszy ujawniła światu swój wczesny prototyp w 2018 roku. Najnowsza wersja latającego samochodu SkyDrive nosi nazwę SD-03. Wykorzystuje osiem śmigieł i osiąga prędkość maksymalną 30 mil na godzinę (48 km/h) podczas podróży trwającej do 10 minut. SkyDrive, zamierza uruchomić usługę latających taksówek SD-03 w rejonie zatoki Osaka w Japonii już w 2025 roku.
Warto wspomnieć, iż model SkyDrive, w przeciwieństwie do innych rodzących się właśnie rozwiązań, nie posiada zamkniętej kabiny, przez co bardziej pasowałoby do niego określenie "latającego motocykla", a nie, jak sugerują wszelkie materiały promocyjne i informacyjne, "samochodu". Ma to z pewnością negatywny wpływ na bezpieczeństwo, aczkolwiek nie wpłynęło to jak widać na przyznanie przez władze stosownego certyfikatu, które otwarcie mówią o tym, że japoński transport zyska nowe oblicze oloło roku 2025.

Przekierowanie rozmów ze stacji bramowej IP Villa Hikvision bezpośrednio na smartfona.

Stacje bramowe wideodomofonu IP Villa Hikvision "1-abonentowe" mają możliwość bezpośredniego dodania ich do chmury Hikvision i przekierowania rozmów na smartfona z zainstalowaną aplikacją Hik-Connect bez potrzeby stosowania dodatkowego monitora wewnętrznego (w innych przypadkach zawsze wymagany jest monitor). Aby skorzystać z tej funkcjonalności, należy podłączyć stację bramową do Internetu przewodowo lub z wykorzystaniem interfejsu Wi-Fi, założyć konto na www.hik-connect.com, zainstalować aplikację Hik-Connect oraz dodać urządzenie do konta. Po skonfigurowaniu systemu, naciśnięcie przycisku wywołania na stacji bramowej zestawi połączenie na smartfonie z zainstalowaną aplikacją. Po jego odebraniu będzie możliwość poprowadzenia dwukierunkowej rozmowy i otwarcia elektrozaczepu bądź bramy wjazdowej.
Na powyższym schemacie stacja bramowa została podłączona do routera z wykorzystaniem switcha PoE pozwalającego również na jej zasilenie. Sterowanie elektrozaczepem realizowane jest z wykorzystaniem dodatkowego zasilacza DC 12 V, poprzez wbudowany pierwszy przekaźnik w stacji bramowej. Do drugiego przekaźnika podłączone zostało sterowanie bramą wjazdową. Użytkownik w dowolnym momencie może z poziomu aplikacji podglądnąć obraz ze stacji bramowej, nawet jeśli nikt nie wywoła połączenia, i wysterować przekaźniki w razie konieczności.

Zastosowanie cyfrowego modulatora HDMI-DVB-T z dodatkowym wyjściem HDMI.

Zamiana sygnałów A/V na sygnał wysokiej częstotliwości RF, oznaczająca wprowadzenie sygnału z wszelkiego rodzaju źródeł sygnału, takich jak: komputery, odtwarzacze czy kamery monitoringu do instalacji telewizji naziemnej, jest operacją wymagającą zastosowania tzw. modulatora. Urządzenie to, wyposażone w jedno lub zestaw wejść A/V (RCA, HDMI itd. - w zależności od jego typu) oraz wyjście RF (zwane potocznie wyjściem "antenowym") umożliwia oglądanie wizji i odsłuch dźwięku na wybranym kanale na wszystkich podłączonych do instalacji telewizorach. Z punktu widzenia odbiornika, wprowadzany do instalacji program widziany jest jako kolejny kanał telewizji naziemnej.
Modulator MHD002P R86104 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które wejściowy sygnał w rozdzielczości Full HD (1920x1080-30p), podany na złącze HDMI, moduluje w standardzie DVB-T COFDM. Model MHD002P R86104, oprócz wejścia HDMI, dodatkowo został wyposażony w wyjście HDMI umożliwiające podgląd obrazu z podłączonego źródła sygnału.
Cyfrowy modulator MHD002P HDMI-1xCOFDM (DVB-T) Terra z dodatkowym wyjściem HDMI - obsługa HDCPProfesjonalny zestaw antenowy z polaryzacją H/V Dipol 28/5-12/21-48 DVB-T/T2Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-6 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-6 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-6 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-10 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-10 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-10 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-8 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-8 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 1-krotny FAC-1-8 dB (5-1000MHz) TV Modulator MT 47