Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 8/2020 (24.02.2020)

Pierwsza na świecie technologia szyfrowania optycznego.

BGN Technologies, firma zajmująca się transferem technologii z Uniwersytetu Ben-Guriona z Negev w Izraelu poinformowała o opracowaniu metody pozwalającej optycznie zaszyfrować sygnał przesyłany światłowodami. Aktualnie dane optyczne szyfrowane są przy użyciu metod cyfrowych, co wymaga użycia dużych mocy obliczeniowych i wprowadza opóźnienia. Choć jest to bezpieczna metoda transmisji danych, to istnieje pewne ryzyko wykradzenia lub podsłuchu danych, które przy użyciu komputerów o dużej mocy mogą zostać odszyfrowane. Proponowana metoda wprowadza szyfrowanie optyczne, transmisję i deszyfrowanie bez ryzyka kradzieży danych.
W zaproponowanym rozwiązaniu sygnał optyczny nadawany jest nie na jednej, a na wielu długościach fal, co tworzy wiele "mniejszych" strumieni danych. W rozwiązaniu zastosowano również maskę fazową, która zmienia fazę każdej długości fali. Strumienie te wysyłane są w określonej sekwencji, zgodnej z kluczem szyfrującym.
Innowacyjność rozwiązania stanowi tutaj fakt, że po przejściu przez koder, dane w kanale transmisyjnym wyglądają jak szum i nie da się ich w żaden sposób wykraść, czy podsłuchać. W przypadku tradycyjnych metod szyfrowania podsłuchanie danych oraz odpowiednio duża ilość czasu może doprowadzić do złamania klucza i odkodowania informacji. Tutaj strona nadawacza w pewien sposób niszczy spójność i integralność danych - przynajmniej z punktu widzenia osób trzecich.
Naukowcy twierdzą, że nawet w przypadku oddzielenia sygnału użytecznego od szumu, jego zdekodowanie zająć by mogło nawet kilka lat. Cechy te sprawiają, że metoda ta znajdzie zastosowanie przy przesyle wrażliwych danych do chmury obliczeniowej czy do centrów danych. Jej głównym zastosowaniem będzie w pierwszej kolejności przesył informacji finansowych, wojskowych czy medycznych.

Nowa seria kamer IP Hikvision ColorVu.

Powszechne używane w warunkach słabego oświetlenia doświetlenia w podczerwieni (IR) pozbawia obraz kolorów, które jest kluczowe dla analizy danych i identyfikacji osób i pojazdów. Naprzeciw tym problemom wychodzi firma Hikvision wprowadzając do oferty serię kamer ColorVu, zdolnych obserwować scenę w trybie kolorowym przez całą dobę.
W serii tej zastosowano super jasny obiektyw F1.0, który w porównaniu z tradycyjną kamerą wyposażoną w obiektyw z przesłoną F2.0 dostarcza do sensora 4 razy więcej światła. W kamerach o rozdzielczości 4 MPix znajduje się duży przetwornik 1/1,8" Progressive Scan CMOS. Aby zapewnić jasny i kolorowy obraz w niemal każdych warunkach oświetleniowych, został on wyposażony w technologie: Backside Illumination (BSI), Dual Conversion Gain (DCG) oraz WDR. Kamery ColorVu posiadają też oświetlacz LED światła białego (z możliwością wyłączenia w menu kamery) o temperaturze barwowej 3000 K, który może włączyć się automatycznie w przypadku całkowitego braku oświetlenia sceny, zapewniając kolorowy obraz w dobrej jakości.

Modułowe transmodulatory sygnału satelitarnego DVB-S/S2.

Transmodulatory, które konwertują sygnał DVB-S/S2 na DVB-T COFDM to popularne rozwiązanie stosowane w wielu hotelach. Kanały satelitarne stanowić mogą uzupełnienie oferty programów telewizji naziemnej lub być jedynym źródłem oferty programowej w instalacji. Dostępny na wyjściu cyfrowy sygnał DVB-T COFDM dostarczany jest do odbiorników końcowych najczęściej z wykorzystaniem rozgałęźników / odgałęźników.
Streamer IPTV DVB-S/S2-IP sdi480 z wbudowanym gniazdem USB TERRA
Transmodulator TDX-420C R81619 jest urządzeniem umożliwiającym dystrybucję i zarządzanie ofertą telewizji satelitarnej w instalacji telewizyjnej. Moduł TDX-420C R81619 służy do zamiany sygnału DVB-S/S2 (8PSK/QPSK) na sygnał DVB-T (COFDM). Urządzenie umożliwia odbiór kanałów niekodowanych oraz kodowanych (kompatybilny z CAM CI). Jeden panel TDX-420C R81619 odbiera cały pakiet sygnałów z dwóch transponderów satelitarnych oraz tworzy dwa sąsiednie multipleksy DVB-T o maksymalnej przepustowości wynoszącej zgodnie ze standardem 31,68 Mbit/s. Przekłada się to w praktyce na 6 kanałów standardowej rozdzielczości SD lub 2-3 kanały wysokiej rozdzielczości HD dla każdego z multipleksów. Administrator systemu wybiera interesujące go kanały z danego strumienia satelitarnego, po czym tworzy dwa multipleksy DVB-T. Istnieje możliwość stworzenia jednego multipleksu DVB-T z dwóch różnych transponderów satelitarnych, a następnie zdekodowanie kanałów płatnych dla nowo utworzonej paczki DVB-T. W przypadku zapotrzebowania na dystrybucję sygnałów niekodowanych, polecamy wykorzystanie modelu TDX-420 R81618.

Konwerter satelitarny QUATRO Inverto HOME ProMultiswitch SRM-522 (950...2150 MHz/290...2340 MHz) Terra z AGC - klasa A z pasywnym torem TV system Digital SCR/UnicableTransmodulator 8xDVB-S/S2 (8PSK, QPSK) - 8xDVB-T (COFDM) TDX-480 FTA TERRAZasilacz UP413 12V/4.5A do urządzeń modułowych TerraZasilacz impulsowy PS202F 20V 2A system Digital SCROdgałęźnik TV 4-krotny FAC-4-18 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 4-krotny FAC-4-18 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 4-krotny FAC-4-18 dB (5-1000MHz)Odgałęźnik TV 4-krotny FAC-4-18 dB (5-1000MHz)Antena satelitarna 120 TT Standard TELMOR [biała]
Przykładowa realizacja instalacji TV.
Zastosowanie multiswitcha SRM-522 R80522 umożliwia odbiór programów satelitarnych z całego pasma Ku (zakres częstotliwości 11,7...12,75 GHz) i doprowadzenie sygnału do transmodulatora jednym kablem.

Jak wyeksportować nagrania z kamer na serwer w chmurze?

Rejestratory Hikvision posiadają możliwość wysyłania krótkich nagrań z kamer na dyski w chmurze. Są one generowane w formie nagrania ze strumienia pomocniczego w momencie wykrycia zdarzenia. Ich długość zależy od ustawionych czasów pre- i post-alarmu. Obsługiwane jest wysyłanie nagrań z następujących zdarzeń:
  • detekcji ruchu,
  • sabotażu obrazu,
  • utraty obrazu,
  • zdarzenia VCA.
na popularne serwery:
  • OneDrive,
  • GoogleDrive,
  • DropBox.
Kamera 4 w 1 kompaktowa Hikvision DS-2CE19H8T-AIT3ZF (5 Mpix, 2.7-13.5 mm motozoom, 0.003 lx, IR do 80 m) HD-TVI, AHD, HD-CVI, CKamera 4 w 1 sufitowa Hikvision DS-2CE56H0T-IT3ZF (5 Mpix, 2.7-13.5mm motozoom, 0.01 lx, IR do 40 m) HD-TVI, AHD, HD-CVI, CVBSCyfrowy rejestrator HD-TVI 4-kanałowy Hikvision DS-7204HUHI-K1 (5Mpix, 12kl./s, H.265, HDMI, VGA) TURBO HD 4.0Dysk HDD 3.5” Seagate SkyHawk ST2000VX008 2TB SATA III
Tworzenie nagrań na serwerze w chmurze nie powinno być traktowane jak nagrywanie na rejestratorze.
Jest to dodatkowe zabezpieczenie zapisu najważniejszych danych, które można szybko, zdalnie przeglądać.

Światłowód do układania bezpośrednio w ziemi.

Kable DAC, czyli Direct Access Cables mogą być zakopywane w ziemi bez stosowania dodatkowych rur osłonowych. Tak ułożone kable narażone są na działanie czynników zewnętrznych: zamarzanie i rozmarzanie gruntu, ruchy wywołane cyklicznymi wstrząsami powodowanymi np. przez przejeżdżające samochody, przenikanie wody deszczowej do gruntu itd. Kable DAC posiadają powłokę wykonaną z wysokospienionego polietylenu (HDPE). Są przez to sztywne i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne (odporność na zgniatanie 4000 N). Dwa pręty FRP o średnicy 0,9 mm dodatkowo zabezpieczają kabel przed złamaniem. Kable te posiadają tzw. konstrukcję Water Block (WB), czyli blokującą wewnętrzny przepływ wody wzdłuż kabla.
Kabel światłowodowy Fibertechnic DAC Z-XOTKtcdD 2J 9/125 ITU-T G.657A1 4kN
Kabel doziemny DAC L79202
Oferowane przez firmę DIPOL kable DAC, pomimo swojej wytrzymałej konstrukcji są wygodne w przygotowaniu do spawania - wystarczy jedynie stripper Ideal L5922 służący do bezpiecznego otwarcia tuby centralnej. Do naruszenia powłoki zewnętrznej wystarczą cążki, a do jej rozerwania wzdłuż prętów FRP para kombinerek.
Więcej o tym i innych rodzajach kabli światłowodowych przeczytać można w Przewodniku po kablach światłowodowych.

Instalacja wzmacniacza GSM.

Repeater Signal GSM-1205 A6785 służy do wzmocnienia sygnału GSM i wprowadzeniu go do wnętrza pomieszczeń. Urządzenie doskonale nadaje się do miejsc, gdzie sygnał GSM jest na tyle słaby, że prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy jest niemożliwe. Przykładem może być miejsce położone daleko od nadajnika lub budynek z grubymi murami, piwnicami użytkowymi (kawiarnie) lub nowoczesnymi oknami, których szyby kryte są związkami metalicznymi.
Procedura instalacji repeatera Signal na przykładzie GSM-1205 A6785:
  • wybrać miejsce na zewnątrz budynku, gdzie odbieramy sygnał GSM jest dobrej jakości (pasmo 900 MHz),
  • zewnętrzną antenę A741030 ustawić w kierunku nadajnika GSM,
  • wybrać takie miejsce instalacji wzmacniacza wewnątrz budynku, aby antena wewnętrzna została zainstalowana w miarę centralnie w obszarze, który ma być pokryty jej zasięgiem,
  • sprawdzić, czy odległość od miejsca instalacji anteny zewnętrznej do miejsca instalacji anteny wewnętrznej jest większa niż 10 m,
  • zamontować repeater GSM-1205 z dala od źródeł ciepła, zapewniając odpowiednie chłodzenie urządzenia,
  • sprawdzić poprawność połączeń przewodu z anteną i i wzmacniaczem (gniazda anteny zewnętrznej i wewnętrznej są odpowiednio oznaczone),
  • włączyć zasilacz N93320 do gniazda 230 V AC.
Konektor wtyk N - wtyk N na przewodzie RF-5 10mKonektor wtyk N - wtyk N na przewodzie RF-5 5mAntena TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS KYZ8,2/9,5Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-1205 (bez zasilacza)Zasilacz 9V 3A DC 2.1/5.5 WT48-0903000-TRozgałęźnik GSM  TRANS-DATA trójdrożnyAntena wewnętrzna TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS DW3-AAntena wewnętrzna TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS DW3-AAntena wewnętrzna TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS DW3-A
Instalacja wzmacniacza GSM w domu jednorodzinnym

Nowości produktowe:

Zasilacz 9V 3A DC 2.1/5.5 WT48-0903000-T
Zasilacz 9V 3A DC 2.1/5.5 WT48-0903000-T N93320 przeznaczony do zasilania wzmacniaczy GSM ( A6765, A6775, A6785). Wyposażony jest w 1 m przewodu z wtykiem 2.1/5.5 mm („+” w środku). Obudowa zasilacza wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zasilacz przeznaczony jest do zastosowań wewnętrznych.
Przewód NETSET S/FTP kat.7 skrętka ekranowana, wewnętrzna Cca s1a d1 a1 [500 m]
Przewód NETSET S/FTP kat.7 E1626_500 jest wysokiej jakości skrętką, przeznaczoną do wykonywania profesjonalnych instalacji w warunkach wewnętrznych. Ekran wykonany z siatki oraz folii aluminiowej w większym stopniu pozwala zniwelować przesłuchy i zakłócenia pochodzące ze środowiska zewnętrznego.

Kompaktowa stacja czołowa S3C32WB 32xDVB-S/S2 - 32xDVB-C (QAM)
Kompaktowa stacja czołowa S3C32WB 32xDVB-S/S2 - 32xDVB-C (QAM) R81635 służy do transmodulacji sygnału DVB-S/S2 (8PSK/QPSK) na sygnał DVB-C (QAM). Urządzenie umożliwia dystrybucję kanałów niekodowanych FTA oraz kodowanych przy pomocy systemu BISS. Stacja czołowa S3C32WB R81635 wyposażona jest w 32 transmodulatory, z których każdy odbiera sygnał z całego transpondera satelitarnego (kilkanaście programów), a następnie tworzy odpowiednio 32 multipleksy DVB-C, umożliwiając odbiór 32 multipleksów cyfrowych na odbiornikach telewizyjnych wyposażonych w głowicę DVB-C.

Warto przeczytać:

Ekonomiczny router do domu. Router Gigabit Mercusys AC12G N2933 działający zgodnie ze standardem 802.11n lub 802.11ac z prędkością do 300 Mb/s (2,4 GHz) lub 867 Mb/s (5 GHz), pozwala na tworzenie szybkich przewodowych i bezprzewodowych połączeń sieciowych. Przeznaczony jest dla małych przedsiębiorstw oraz na użytek domowy. Wykorzystuje technologię MU-MIMO zapewniającą niespotykaną wydajność transmisji, dzięki której możliwy jest płynny przekaz HD wideo, komunikacja VoIP oraz działanie gier online. Na stylowej obudowie urządzenia znajduje się przycisk aktywujący funkcję Wi-Fi Protected Setup (WPS) - umożliwia ona aktywację połączenia wykorzystującego mechanizm szyfrowania WPA2 do ochrony sieci przed zagrożeniami z zewnątrz...>>>więcej
Wersja robocza Informator na 03.02.2020
Router Gigabit Mercusys AC12G AC1200 2,4 GHz 5 GHz, 3xLAN (GE),1xWAN(GE) N2933
Wersja robocza Informator na 03.02.2020
Szafy RACK - kompletna oferta