Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 2/2018 (8.01.2018)

Elektroniczny dowód osobisty już wkrótce w Chinach.

WeChat - popularny chiński komunikator i największy portal społecznościowy w Chinach kończy właśnie testy pilotażowego programu elektronicznego dowodu osobistego w Nansha. Projekt rozwijany przy współpracy rządu i banków wzbudza duże zainteresowanie - już pierwszego dnia dostępu do usługi zarejestrowało się 30 tys. osób. Aktualnie obszar dostępu do usługi jeat powiększany do całej prowincji Guangdong. Cyfrowy dowód osobisty będzie pełnoprawnym dowodem tożsamości - władze Nansha stwierdziły nawet, że zwykłe, papierowe dowody osobiste nie będą już potrzebne.
Pierwsi właściciele elektronicznych dowodów osobistych WeChat ID
Do zarejestrowania cyfrowego dowodu osobistego niezbędny jest dowód papierowy, a jego zgodność potwierdzana jest przez skan i rozpoznanie twarzy oraz weryfikację zgodności z numerem telefonu. Dowód wydawany jest w wersji podstawowej, gdzie dostępne są najważniejsze, mniej wrażliwe dane umożliwiające identyfikację oraz rozbudowanej, zawierającej szczegółowe informacje. Jest honorowany przez wszystkie służby i urzędy, zarówno online, jak i offline, uznawany przez większość banków, sklepów internetowych itp., świadczących usługi online.
WeChat od swojego powstawia w 2011 cieszy się wielką popularnością – miesięcznie loguje się 980 milionów użytkowników. Aplikacja jest ciągle udoskonalana, przez co ewaluowała z komunikatora do aplikacji „do wszystkiego”. Dużą popularnością cieszą się mobilne płatności, system rezerwacji wizyt u lekarzy, miejsc w komunikacji zbiorowej czy rozliczania dni wolnych i wydatków pracowniczych. Aplikacja integruje przeglądarkę wiadomości, posiada swój silnik wyszukiwarki internetowej oraz kilka innych funkcjonalności. Poprzez integrację z systemem cyfrowych dowodów osobistych, dla mieszkańca Chin stanie się najważniejszą aplikacją.

PoC - odpowiednik PoE w systemach monitoringu HD-TVI.

PoC - Power over Coaxial to nowy system pozwalający na transfer sygnału wideo i zasilania przez wspólny przewód. Dzięki temu wykonanie instalacji jest znacznie prostsze - wystarczy że dla każdej kamery zostanie ułożony jeden przewód koncentryczny lub para skrętki min. kategorii 5e. Połączenie przewodem koncentrycznym nie wymaga dodatkowych akcesoriów, połączenie skrętką wymaga transformatorów wideo obsługujących PoC np. DS-1H18 M16641.
Do zbudowania systemu PoC konieczne jest stosowanie odpowiednich kamer (oznaczenie E w ostatnim członie nazwy) i rejestratorów (oznaczenie /P). Rejestrator z funkcją PoC w pierwszej kolejności sprawdza czy kamera ma moduł PoC i ile mocy potrzebuje (kamera bez PoC nie zostanie zasilona). Hikvision produkuje kamery działające w standardzie PoC.af o mocy 6 W (większość modeli) i PoC.at o mocy 12 W (mocniejszy IR lub motozoom). Rejestrator PoC domyślnie zasila natywną ilość kamer PoC.af. Jeśli podłączymy do niego kamerę PoC.at, zabierze ona 2 kanały zasilania.

Konwersja HDMI do DVB-C.

Modulatory można dzielić wg różnych kryteriów. Podstawowym jest rodzaj sygnału na wyjściu RF. Wyróżnić tu możemy cyfrowe modulatory DVB-T oraz DVB-C. Dalsze kryteria podziału dotyczą m.in. liczby źródeł, jakie podłączyć można do jednego urządzenia, zakresu kanałów wyjściowych, a w przypadku modulatorów DVB-T ilości i rodzaju wejść.
Oferta firmy DIPOL została poszerzona o nowy model modulatora - model 8202 JOHANSSON R86901. Urządzenie jest modulatorem jednokanałowym, który wejściowy sygnał w rozdzielczości Full HD 1080p podany na złącze HDMI moduluje w standardzie DVB-C (QAM), DVB-T (COFDM), DMB-T lub ATSC. Konfiguracji wszystkich parametrów dokonuje się przy użyciu pokrętła oraz wyświetlacza umieszczonego na przednim panelu modulatora.
Modulator 8202 HDMI-DVB-C (QAM)/DVB-T (COFDM)/DMB-T/ATSC JOHANSSON
Widok modulatora HDMI - DVB-C/T/DMB-T/ATSC R86901
Modulator zapewnia pełne wsparcie dla protokołu HDCP, oznacza to że możliwe jest wprowadzenie do instalacji DVB-C sygnału pochodzącego z dowolnego źródła sygnału HDMI. Źródłem sygnału mogą być między innymi: odtwarzacze multimedialne, rejestratory DVR, odtwarzacze Blu-ray, komputery PC, czy dekodery STB.

Antena do LTE tylko szerokopasmowa.

Technika LTE jest elastyczna zarówno w zakresie częstotliwości, jak i szerokości kanału transmisyjnego. W zależności od potrzeb sieci LTE mogą być budowane na częstotliwościach od 800 MHz (rejony wiejskie - większe zasięgi), 1800 MHz, a nawet 2,6 GHz (obszary wielkomiejskie).
Standard LTE-Advanced pozwala na połączenie kilku pasm w różnych zakresach częstotliwości, np. 1800 MHz i 2600 MHz (LTE FDD). Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest osiągnięcie realnych transferów na poziomie 300 Mb/s. Ważną rzeczą jest, aby przy wyborze anten LTE zwracać uwagę na pasmo pracy i wybierać te które są dostosowane do nowych technik transmisji danych.
TRANS-DATA LTE KPZ 8/8 A741023 jest panelową anteną kierunkową MIMO przeznaczoną do montażu na zewnątrz i dedykowaną do odbioru i nadawania sygnału z modemu LTE. Pracuje w szerokim paśmie częstotliwości: 806-960 MHz i 1710-2700 MHz. Sprawdzi się więc zarówno dziś, jak i w przyszłości - w przypadku korzystania z bardziej zaawansowanych technik transmisji.
Antena TRANS-DATA LTE KPZ 8/8
Antena TRANS-DATA LTE KPZ 8/8 A741023

Osłony odgałęźne dla kabla łatwego dostępu.

Kabel łatwego dostępu jest rozwiązaniem, które w sposób szczególny ułatwia dystrybucję włókien światłowodowych w obiekcie wielokondygnacyjnym. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji pozwala na szybki dostęp do włókien oraz ich wyprowadzenie na długości do 30 m od pionu. Oprócz oszczędności miejsca w szachcie kablowym, zastosowanie kabla łatwego dostępu skraca zdecydowanie czas instalacji w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych, tzn. bazujących na topologii gwiazdy i połączeniu osobnym światłowodem gniazda końcowego z serwerownią lub pomieszczeniem teletechnicznym.
Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:4
Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:6
Osłona VC-CPC dla kabla łatwego dostępu
Osłona odgałęźna
kabla łatwego
dostępu 1:4
L5351
Osłona odgałęźna
kabla łatwego
dostępu 1:6
L5352
Osłona VC-CPC dla
kabla łatwego
dostępu
L5350
Elementami koniecznymi w instalacjach bazujących na kablu łatwego dostępu są osłony odgałęźne. Stanowią one zabezpieczenie dla odcinka kabla, w którym wycięte zostało okno w powłoce. Ochraniają wyprowadzone włókna i utrzymują je w odpowiedniej pozycji, zabezpieczając przed zagięciem. Stanowią także element mocowania całego kabla do konstrukcji budynku.
Osłony odgałęźne przystosowane są do pracy z tubą abonencką VC-TUB L7211. W ofercie firmy DIPOL znajdują się dwa modele pozwalające na odgałęzienie 4 oraz 6 torów. Dostępny jest również model pozwalający na ochronę wyciętego okna kontrolnego, gdy nie wyprowadzone zostały żadne włókna.

Zapisywanie i wczytywanie listy tablic rejestracyjnych do kamery DS-2CD4A26FWD-IZS/P.

Kamera DS-2CD4A26FWD-IZS/P K17893 (ogniskowa 2,8 - 12 mm) lub K17894 (ogniskowa 8 - 32 mm), dedykowana do identyfikacji tablic rejestracyjnych, może zostać wykorzystana jako autonomiczne urządzenie, np. do sterowania otwieraniem szlabanu na osiedlu, bez konieczności stosowania rejestratora. Bezpośrednio do kamery, można wgrać listę tablic rejestracyjnych, po wykryciu których otwieranie szlabanu zostanie wysterowane przez kamerę za pomocą wyjścia alarmowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zautomatyzować i ułatwić proces wjazdu na osiedle. Do kamery można wgrać w sumie 2048 numerów, które mogą zostać przypisane do białej (dozwolonej) lub czarnej (niedozwolonej) listy. Cały proces dodawania i usuwania numerów jest bardzo prosty. W tym celu należy zalogować się do kamery i przejść do zakładki Configuration -> Road Traffic -> Blacklist & Whitelist. W opisanej lokalizacji dostępny będzie przycisk Export, umożliwiający wyeksportowanie aktualnej listy tablic (plik z rozszerzeniem *.xls), którą należy zapisać na dysku twardym. Po przejściu do edycji pliku dostępne będą trzy pola, które należy uzupełnić:
  • N.O. - numer porządkowy,
  • Plate Num - numer tablicy rejestracyjnej,
  • Group (0 black list, 1 white list) - należy wpisać 0 ( czarna lista) lub 1 (biała lista).
Widok okna importu białej/czarnej listy tablic rejestracyjnych w kamerze K17893, K17894
Widok okna edycji pliku z rozszerzeniem *.xls,
w którym uzupełnia się listę tablic rejestracyjnych
Po uzupełnieniu listy należy zapisać zmiany i przejść ponownie do zakładki Configuration -> Road Traffic -> Blacklist & Whitelist, nacisnąć przycisk Browse i wskazać lokalizację zapisanego pliku, a następnie kliknąć Import w celu wczytania do kamery uzupełnionej listy. Aby ukończyć konfigurację należy przejść do zakładki Configuration -> Road Traffic -> Detection Configuration uaktywnić detekcję pojazdów, zaznaczyć obszar detekcji, skonfigurować harmonogram oraz określić reakcję na pojawienie się samochodu na białej lub czarnej liście (np. wyzwolenie wyjścia alarmowego).

Nowości produktowe:

Włókno rozbiegowe jednomodowe 150 m FC/PC - SC/APC, obudowa BOX
Włókno rozbiegowe jednomodowe 150 m FC/PC - SC/APC, obudowa BOX L58315 przeznaczone do wykonywania pomiarów reflektometrycznych w instalacjach światłowodowych. Włókno jednomodowe w standardzie G.652D o długości 150 m pozwala na wykonanie pomiarów z krótkimi i średnimi czasami trwania impulsu. Włókno zakończone jest z jednej strony wtykiem SC/APC, z drugiej wtykiem FC/PC, dzięki czemu stosować je można bez dodatkowych przejściówek z reflektometrem Grandway FHO-3000-D26 L5828.
Konwerter wielozakresowy 9645 KIT Johansson
Konwerter wielozakresowy 9645 KIT Johansson R85261 pozwala na transmisję jednym przewodem koncentrycznym dwóch niezależnych sygnałów satelitarnych i sygnału TV naziemnej. Jest więc najlepszym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie mogą dołożyć kolejnego kabla, a chcą zastąpić jednogłowicowy tuner SAT, tunerem PVR lub dodać drugi tuner z niezależnym odbiorem dostępnych programów.
Cyfrowy rejestrator HD-TVI 4-kanałowy Hikvision DS-7204HQHI-K1 (2 Mpix, 15kl./s, H.265, HDMI, VGA) TURBO HD 4.0
Cyfrowy rejestrator HD-TVI 4-kanałowy Hikvision DS-7204HQHI-K1 M75604 to 4-kanałowy rejestrator przeznaczony do systemów monitoringu. Pozwala na zapis obrazu w systemie HD-TVI, AHD, CVBS oraz IP. Pozwala on na rejestrację obrazu z kamer 1080p i 720p przy 15kl./s. Dodatkowo 1 kanał ma możliwość nagrywania obrazu z kamer 3 Mpix przy 15 kl./s. Inne obsługiwane rozdzielczości to: VGA / WD1 / 4CIF / CIF nagrywane z prędkością 25 kl./s.

Warto przeczytać:

Transmisja DVB-T światłowodem. Oferta transmodulatorów firmy TERRA została poszerzona o nowy model - mix-440 R81611. Umożliwia on konwersję do standardu DVB-T COFDM strumienia IP w technice UDP/RTP realizującego transmisję typu unicast/multicast (SPTS oraz MPTS). Panel mix-440 R81611 dla wejściowego strumienia IP posiada przepustowość do 200 Mbit/s. Na wyjściu tworzy 4 dowolne, sąsiednie multipleksy DVB-T o maksymalnej przepływności wynoszącej zgodnie ze standardem 31,66 Mbit/s każdy...>>>więcej
Transmisja sygnału naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z czterech multipleksów cyfrowych
na odcinku 20 km przy użyciu światłowodu jednomodowego
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8 + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8