Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 29/2016 (19.09.2016)

TP-Link - nowe logo, nowe przesłanie.

Najpopularniejszy dostawca rozwiązań sieciowych w Polsce, TP-Link, pokazał się z zupełnie nowej strony. Po 20 latach działalności firma przeszła rebranding. Nowe logo odzwierciedla otwarcie producenta na potrzeby konsumenta. TP-Link to nie tylko sprzęty sieciowe, ale i rozwiązania smart home, akcesoria oraz smartfony.
"Przez ostatnie 20 lat konsekwentnie spełnialiśmy oczekiwania milionów klientów. Teraz wyruszamy w nową podróż, aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby cyfrowego społeczeństwa”, powiedział Jeffrey Chao, współzałożyciel oraz prezes TP-Link. „W miarę rozrostu naszego portfolio produktowego przyszedł czas, aby wizerunek naszej marki rozwijał się razem z nim. Z radością przedstawiamy światu nowy TP-Link.”
Nowe logo firmy TP-Link
To właśnie poszerzenie asortymentu o produkty powszechnego zastosowania nakłoniło TP-Link do odświeżenia wizerunku. Hasło Reliably Smart jest rozwinięciem wcześniejszego i akcentuje nowy kierunek: smart home. Strzałka skierowana do środka okręgu podkreśla koncentrację firmy na kliencie. Małe litery w logo to odzwierciedlenie prostoty i intuicyjności. Z nowym wizerunkiem firmy można zapoznać się na stronie internetowej www.tp-link.com.
Nowa oferta została zaprezentowana podczas odbywających się na początku września międzynarodowych targów elektroniki IFA w Berlinie. Firma TP-Link pokazała tam serię smartfonów Neffos X działających w oparciu o zmodyfikowany system Android 6.0 Marshmallow. Modele Neffos X1 oraz X1 Max wyposażone są w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, 4 GB pamięci RAM, 64GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128GB. Akumulator w modelu X1 Max o pojemności 3000 mAh obsługuje funkcję szybkiego ładowania - pozwala to na naładowanie połowy baterii w 30 minut.
Nowa seria smartfonów TP-Link Neffos X

Konkurs fotograficzny "Ciekawie o antenach" na finiszu.

Już w przyszłym tygodniu minie termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny organizowany corocznie przez krakowską firmę DIPOL. Tematem prac są anteny, każdej wielkości i kształtu. Mogą to być fotografie, na których anteny są interesującym dodatkiem krajobrazu, czy ciekawym elementem kompozycji. Zachęcamy Państwa do szukania anten w swoim otoczeniu (i nie tylko). Nadesłane prace oceni znany krakowski fotografik, pan Paweł Zechenter, który przyzna trzy pierwsze nagrody, a swoje wyróżnienia przydzieli Dział Marketingu firmy DIPOL. Kolejna edycja konkursu dopiero w przyszłym roku.
Przykładowe prace nadesłane na tegoroczny konkurs:
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016
Matka Boska Satelitarna
Adam Łukawski
W odbiciu
Renata Adamus
Czardasz
Artur Dominikowski
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016

Kamera IP Signal z obiektywem typu motozoom - monitoring posesji.

Do oferty firmy DIPOL wprowadzona została kamera IP Signal charakteryzująca się bardzo dobrą jakością obrazu i niską ceną. Kamera doskonale nadaje się do budowy systemu monitoringu domu. Kamera zewnętrzna HDC-222PMZ K1878 posiada obiektyw typu motozoom 2,8 - 12 mm umożliwiający zdalną regulację kąta widzenia w zakresie 90-26°. Oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 40 m zapewnia prawidłową pracę kamery w przypadku braku oświetlenia. Regulacja kąta widzenia możliwa jest po zalogowaniu się bezpośrednio do kamery przez przeglądarkę internetową lub z poziomu rejestratora. Dzięki temu proces ustawiania kamer podczas instalacji przebiega bardzo sprawnie. Dodatkowo użytkownik sam zdalnie może w przyszłości zmienić kąt widzenia lub doregulować ostrość obrazu bez potrzeby wzywania instalatora. Kamery zostały zasilone ze switcha PoE ULTIPOWER N29980, zgodnego ze standardem 802.3af. Dzięki temu cały proces komunikacji pomiędzy kamerami i rejestratorem oraz ich zasilenie odbywa się za pomocą skrętki komputerowej. Do zapisu obrazu wykorzystać można 4-kanałowy rejestrator IP Hikvision DS-DS-7604NI-E1/A K22043. W celu uzyskania dostępu do rejestratora poprzez sieć internetową lub Wi-Fi można podłączyć do systemu router, np: TL-WR1043ND N3253.
Kamera IP kompaktowa Signal HDC-222PMZ (2Mpix, 2.8 -12 mm, Motozoom, 0.01 lx, IR do 40m)Switch PoE ULTIPOWER 0054af 802.3af 5xFE (4xPoE)Rejestrator IP NVR Hikvision DS-7604NI-E1/A (4 kanały, 25Mb/s, 1x SATA, VGA, HDMI, We/Wy alarmowe)Dysk HDD 3,5” Western Digital PURPLE 3TB SATA 6 Gb/s 64MB WD30PURXMonitor LCD 28Punkt dostępowy TP-Link TL-WR1043ND z routerem, Gigabitowym switchem. 300Mb/s 802.11n, USB
Schemat monitoringu domu w oparciu o kamerę IP Signal K1878 wyposażoną w obiektyw typu motozoom

Rejestratory pentabrydowe.

Rejestratory HD-TVI 3.0 są bardzo uniwersalne, pozwalają na podłączenie wielu różnych sygnałów wejściowych. Aktualizacja 3.7.40 do rejestratorów serii HQHI-F Hikvision poprawiła obsługę kamer AHD i dodała obsługę kamer HD-CVI. Rodzaj sygnału wejściowego wykrywany jest automatycznie, a wejścia wizyjne nie muszą być parowane jak w poprzedniej wersji. Dodatkowo pojawiła się funkcja automatycznego przełączania kamer 3 Mpix do obsługiwanej w tej serii rozdzielczości 2 Mpix.
Rejestratory Hikvision serii HQHI-F obsługują następujące sygnały:
  • HD-TVI na każdym kanale
  • CVBS na każdym kanale
  • IP na kanałach dodatkowych
  • AHD na każdym kanale, przy czym maksymalna rozdzielczość nagrywania to 720p
  • HD-CVI na każdym kanale.

Wielokanałowe modulatory DVB-T.

Interfejs HDMI (ang. High Definition Multimedia Interface) służy do przesyłania w cyfrowej jakości nieskompresowanego materiału audio/video. Porty HDMI wykorzystywane są powszechnie w odtwarzaczach multimedialnych, rejestratorach DVR, odtwarzaczach Blu-ray, komputerach PC, czy dekoderach STB i pozwalają na wyświetlenie na podłączonym do nich urządzeniu wizyjnym (telewizor, monitor) pełnego pakietu rozdzielczości, w tym rozdzielczości Full HD 1920x1080 60p. Cyfrowy modulator DVB-T COFDM dokonuje konwersji sygnału audio/video podanego na złącza HDMI na cyfrowy sygnał telewizji naziemnej DVB-T. Na wyjściu otrzymujemy tyle multiplexów ile sygnałów wejściowych zostanie podanych na urządzenie.
Modulator WS-7992 HDMI - COFDM (DVB-T) - dwukanałowy
Modulator WS-7990 HDMI - COFDM (DVB-T) - czterokanałowy
Cyfrowy modulator dwukanałowy DVB-T
WS-7992 R86702
Cyfrowy modulator czterokanałowy DVB-T
WS-7990 R86704
Modulatory HDMI doskonale sprawdzą się w szpitalach, sklepach i galeriach handlowych, marketach, czy sklepach RTV, w których treść z jednego lub kilku źródeł dostarczana jest do wielu odbiorników TV. Cyfrowe modulatory A/V znajdują również zastosowanie w instalacjach monitoringu, jako element wprowadzający sygnał z rejestratora do instalacji RTV. Oferta firmy DIPOL została rozszerzona o dwa nowe modulatory DVB-T: dwukanałowy WS-7992 R86702 i czterokanałowy WS-7990 R86704.

Okna transmisji w instalacjach światłowodowych.

Transmisja danych w światłowodzie odbywa się w oknie (oknach) transmisyjnym, wybranym z trzech (a w systemach zaawansowanych czterech lub pięciu) pasm. Zostały one wyznaczone w sposób nieprzypadkowy. Przy ich wyborze uwzględniono charakterystykę tłumienia sygnału w tym medium transmisyjnym.
Wyróżnić można trzy główne źródła tłumienia sygnału przesyłanego w światłowodzie:
  • straty falowodowe - wynikają z niejednorodnej budowy światłowodu, związanej z niedoskonałościami procesu produkcji. Mowa tu głównie o geometrii rdzenia oraz niejednorodności współczynnika refrakcji w rdzeniu oraz płaszczu.
  • absorpcja - pochłanianie energii przez cząstki światłowodu - zależna jest od sposobu domieszkowania rdzenia w procesie produkcji; problem stanowią głównie: chrom, miedź, żelazo, a zwłaszcza jony OH- wytrącające się w rdzeniu na skutek działania wilgoci.
  • rozproszenie Raileygha - polega na rozproszeniu impulsu światła we wszystkich kierunkach, powstałym na skutek napotkania niejednorodności współczynnika załamania światła w rdzeniu.
O rozłożeniu okien w transmisji światłowodowej zadecydowało tłumienie
wynikające ze strat falowodowych, absorpcji i rozproszenia Raileygha
Poszczególne okna wykorzystywane są przy różnych technikach transmisji, np. technika zwielokrotnienia falowego DWDM wykorzystuje głównie trzecie oraz czwarte okno. Dodać należy, że dzięki postępowi technologicznemu w procesie produkcji światłowodów udało się zredukować wpływ jonów OH- na transmisję w okolicach długości fali 1400 nm (włókna G.652D). To z kolei doprowadziło do wyznaczenia kolejnego, piątego okna transmisyjnego.

Wygoda i oszczędność w domu.

F&Home RADIO jest bezprzewodowym systemem inteligentnego budynku, przeznaczony jest do mieszkań, domów jednorodzinnych oraz lokali użytkowych. Jego funkcjonalność pozwala na realizację założeń, które do tej pory wydawać by się mogły niewykonalne lub dostępne wyłącznie dla ludzi o bardziej zasobnych portfelach. F&Home jest rozwiązaniem tanim, a jego modułowa budowa pozwala na rozłożenie całego procesu inwestycyjnego w czasie. Kolejne funkcje mogą być dodawane do systemu, gdy zajdzie taka potrzeba. Pierwsza instalacja składać się może z zaledwie kilku elementów (oferując już bardzo duże możliwości automatyki budynku), a w miarę upływu czasu rozszerzać ją można o następne moduły, zwiększać jej funkcjonalność, a przez to jeszcze lepiej dopasować do indywidualnych potrzeb.
Domowy system pracować może w oparciu o tzw. sceny. Scena może być przyporządkowana np. do pory dnia lub dowolnych sytuacji domowych. Poniżej przedstawiono kilka scen, które mogą być załączone automatycznie (w zależności od pory dnia), bądź zdalnie przez użytkownika za pomocą np. telefonu.
  • Scena Poranek
    • Włączenie gniazdka w kuchni np. do ekspresu do kawy,
    • Podniesienie rolet,
    • Włączenie podgrzewania wody,
    • Podniesienie temperatury powietrza w salonie, kuchni oraz łazience np. do 22 stopni.
  • Scena Wieczór
    • Zmniejszenie oświetlenia głównego do 40%,
    • Włączenie gniazda lampki w sypialni,
    • Zezwolenie na realizację podlewanie ogrodu w przypadku zaistnienia dodatkowych warunków, np. braku deszczu.
  • Scena Noc
    • Opuszczenie rolet,
    • Wyłączenie gniazd sieciowych w kuchni,
    • Zmniejszenie oświetlenia głównego do 30%,
    • Obniżenie temperatury w kuchni oraz salonie np. do 18 stopni.
  • Scena Niania
    • Uruchomienie podglądu z kamer wewnątrz domu (pokój dziecięcy),
    • Informowanie właścicieli o wykryciu ruchu w sypialni, garderobie (np. SMS).
  • Scena Romantyczna
    • Wyłączenie oświetlenia głównego,
    • Włączenie oświetlenia LED na 30% (ciepłe światło),
    • Włączenie kominka gazowego,
    • Opuszczenie zasłon,
    • Włączenie ogrzewania podłogowego w salonie.

Nowości produktowe

Reflektometr GRANDWAY FHO3000-D26
Reflektometr GRANDWAY FHO3000-D26 L5828 jest urządzeniem służącym do pomiaru reflektancji, szacowania tłumienia oraz analizy zdarzeń w transmisyjnym torze optycznym. Przystępna cena oraz dobre parametry powodują, że może on być z powodzeniem stosowany w całym spektrum instalacji światłowodowych - zarówno FTTH, jak i przy prostych, krótkich połączeniach punkt - punkt. Do największych zalet tego typu urządzeń, oprócz dostarczania szczegółowych informacji na temat instalacji, jest możliwość wykonywania pomiarów przez instalatora bez konieczności podłączania jakichkolwiek urządzeń na drugim końcu toru optycznego.
Splitter optyczny TOS 08D 8-wyjściowy, gniazda FC/PC
Splitter optyczny TOS 08D 8-wyjściowy, gniazda FC/PC A98898 to element stosowany do podziału sygnału optycznego pochodzącego z konwertera A9885 lub nadajnika optycznego wchodzącego w skład zestawu A9880. Sygnał dzielony jest na osiem torów optycznych. Splitter może również być stosowany w dowolnych aplikacjach PON.
Przewód HDMI 0,5 m Slim High Speed Cable with Ethernet
Przewód HDMI 0,5 m Slim High Speed Cable with Ethernet H1003 posiada małe gabaryty oraz mały promień gięcia. Przewód znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie nie ma miejsca na ułożenie standardowych kabli oraz tam, gdzie szczególnie istotna jest estetyka instalacji. Kabel transmituje obraz i dźwięk.


Warto przeczytać:

Jak zbudowany jest spaw mechaniczny? Spaw mechaniczny Ultimode FAST-MS1 L5550 to konstrukcja pozwalająca na szybkie łączenie dwóch włókien światłowodowych bez konieczności wykonywania spawu termicznego. Przed zarobieniem spawu konieczne jest odpowiednie przygotowanie włókien światłowodowych poprzez ucięcie niepotrzebnego nadmiaru włókien aramidowych oraz powłoki, użycie strippera do usunięcia okrycia pierwotnego (bufora) oraz oczyszczenie i ucięcie rdzenia wraz z okrywającym go płaszczem...>>>więcej
Niskoprądowe instalacje TV/SAT oraz CCTV - materiały dla oświaty
Spaw mechaniczny Ultimode FAST-MS1 L5550
Ciekawie o antenach - XV konkurs wakacyjny DIPOLa 2016
XV Wakacyjny Konkurs Fotograficzny DIPOLa już na finiszu