Informator TV-SAT, CCTV, WLAN

Nr 29/2007 (3.09.2007)
Kwietny Bieg - fotograficzny konkurs pod patronatem firmy Dipol. Kwietny Bieg to sztafeta dookoła Polski, która corocznie odbywa się na przełomie maja i czerwca. W tym roku udział w sztafecie wzięło kilkanaście tysięcy osób, pokonując w nieprzerwanym biegu dystans 3530 km wzdłuż granic Polski.
W tym samym czasie ten sam dystans został pokonany przez długodystansowców na krakowskich Błoniach. W edycji krakowskiej udział wzięło ponad 1000 osób.
Firma Dipol ufundowała główną nagrodę w organizowanym wraz z biegiem Konkursie Fotograficznym. Laureatem Konkursu został p. Bogusław Szczurek.
Więcej o Kwietnym Biegu.
"Razem w sportowym hołdzie Janowi Pawłowi II" Bieszczady - Bogusław Szczurek
Gdzie ta wieża? Miasto na beczce prochu. Już raz iskra podłożona w tym mieście spowodowała wybuch wojny światowej.
Rok 1984 to szczyt świetności miasta, odbyły się wtedy w nim Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Miasto liczyło wtedy ponad 500 000 mieszkańców. W 1992 wybuchła wojna domowa i rozpoczęło się oblężenie miasta, trwało ono 3 lata. W czasie jego trwania zginęło około 10 000 osób, a liczba ludności zmniejszyła się do około 300 000.
Miasto leży na styku trzech religii: islamu, prawosławia i kościoła rzymskokatolickiego. Konflikty globalne pomiędzy religiami przechodzą tutaj w konflikty wojenne. Miejmy nadzieję, że ten z lat dziewięćdziesiątych był ostatni. W jakim mieście znajduje się wieża telewizyjna widoczna na zdjęciu? Odpowiedź na końcu Informatora.
Miasto na beczce prochu - gdzie ta wieża? Odpowiedź na końcu Informatora.
Instalacje antenowe w hotelach. Urządzenia instalowane w hotelach powinny charakteryzować się szczególną niezawodnością, ponieważ ich awaryjność wpływa w znaczący sposób na obniżenie jakości obsługi klienta, co powoduje zmniejszenie przychodów. Obecnie realizowanych jest kilka dużych projektów opartych na stacji czołowej i zestawie wzmacniaczy kanałowych firmy Alcad, elementach biernych firmy Signal oraz okablowaniu z użyciem kabla TRISET.
Stacje czołowe, modulatory, przemienniki i wzmacniacze kanałowe firmy Alcad pozwalają zrealizować zaawansowaną technologicznie dystrybucję sygnałów TV naziemnej, satelitarnej, oraz sygnałów z DVD i kamer CCTV. Rozgałęźniki i odgałęźniki Signal charakteryzują się wysoką powtarzalnością i stabilnością parametrów. TRISET to rodzina kabli koncentrycznych 75 Om najwyższej klasy A. Dla hoteli zalecane są kable w wersji HF (Hallogen Free), nie wydzielające trującego dymu w przypadku pożaru.
Szybkie i profesjonalne mocowanie masztu. Konstrukcje na których instalowane są anteny zewnętrzne powinny być nie tylko odpowiednio mocne ale i estetyczne. Są przecież widoczne z zewnątrz budynku. Powinny wytrzymać wichury, takie jakie mieliśmy ostatnio w Polsce. Ich zabezpieczenie antykorozyjne musi być na najwyższym poziomie.
Często praktykowanym rozwiązaniem jest budowa konstrukcji masztowych w oparciu o komin. Jeżeli jest wybór, należy wybrać taki komin, z którego nie wydobywają się spaliny lub anteny zamocować dostatecznie wysoko, aby zminimalizować wpływ gazów korozyjnych. W interesie instalatora i inwestora jest zatem stosowanie sprzętu łatwego w montażu, a na dodatek nie niosącego ryzyka szybkiego powrotu na dach. Na podstawie doświadczeń, zalecamy stosowanie obejm kominowych OK-43T13 E8514. Obejma nie wymaga wiercenia otworów w kominie (wiercenie jest niewygodne i niesie ryzyko osłabienia konstrukcji i uszkodzenia komina). W komplecie znajdują się ochronne plastikowe kątowniki zapobiegające uszkodzeniu narożników komina. Taśmy obejmy OK-43T13 napinamy za pomocą zwykłego wkrętaka. Do zamocowania rury masztowej wystarczy jeden klucz "trzynastka".
Obejma kominowa OK-43T13
Obejma kominowa OK-43T13 - E8514
Montaż kamer do monitoringu ogrodzeń. Monitoring ogrodzeń wymaga często montażu dwóch kamer na jednym słupie. Znakomicie nadaje się do tego obejma TS-611 M5160. Umożliwia ona montaż obudowy kamery TS-806N (M5406, M54141) na uchwycie T609 (M5141).

Obejma słupa M5160 ułatwia montaż kamer monitorujących w dwóch różnych kierunkach.
Monitoring tunelu pod górą Bagua. Jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc na drogach są tunele. Podstawową trudnością w zabezpieczaniu wizyjnym tego typu miejsc jest fakt, że odległości między punktami kamerowymi są duże, oraz że same punkty znajdują się w w jednym ciągu. W przypadku tunelu pod Górą Bagua na Tajwanie jedynym rozwiązaniem transmisyjnym okazała się sieć IP oparta na światłowodach. Zastosowanie kamer analogowych, serwerów wideo ACTi ACD-2100 K2113 oraz czterokanałowych ACD-2200 umożliwia podgląd i rejestrację obrazów z całego tunelu przy pomocy oprogramowania NVR K3032. Rozwiązanie IP umożliwia stworzenie dwóch centrów dozorowych, przez co możliwe jest szybsze reagowanie na wszelkie zdarzenia występujące w tunelu. (MW)
Zrzut ekranowy z programu NVR K3032 (z systemu monitorującego tunel drogowy)
Monitoring krytych parkingów - kamera IP obrotowa Pixord P410 MJPEG/MPEG-4. Kamera wewnętrzna obrotowa IP PiXORD P410 K1231 z interfejsem sieciowym (RJ-45) umożliwia przesyłanie obrazu w kompresji MJPEG lub MPEG-4. Dzięki temu obraz może być oglądany w rozdzielczości D1 (720x576) przy 25 klatkach na sekundę. W łatwy sposób za pomocą przeglądarki internetowej można oglądać obraz z kamery oraz rejestrować go w dowolnej chwili na dysku twardym komputera. Dodatkowo można sterować pozycją kamery góra/dół oraz lewo/prawo za pomocą kursora myszy. Kamera posiada osiem presetów. Ma możliwość ustawienia funkcji patrol. Jest idealnym rozwiązaniem dla obiektów typu: hale produkcyjne, duże pomieszczenia biurowe, hole i przejścia komunikacyjne. PiXORD P410 posiada wbudowany mikrofon, z którego dźwięk może być zapisywany wraz z obrazem. Do złącza "jack" można podłączyć dodatkowy zewnętrzny mikrofon. Kamera przesyła i odbiera (należy podłączyć dodatkowe głośniki) dźwięk w full duplex. Daje to możliwość zbudowania intercomowego łącza audio między kamerą i komputerem operatora, dzięki temu jest ona idealnym rozwiązaniem do podglądu głównego wejścia budynku lub wjazdu do obiektu parkingowego. Dodatkowo kamera posiada analogowe wyjście wideo. Może więc pracować jednocześnie w dwóch systemach: analogowym i cyfrowym IP. Posiada też wyjście I/O służące jako wyjście alarmowe. Wyposażona jest w gniazdo kart SD, umożliwia to zapis na karcie obrazu lub filmu w MPEG-4 po detekcji ruchu. Filmy, prócz zapisu na kartę SD, mogą być wysyłane na serwer FTP oraz jako załącznik mailowy. Kamera posiada możliwość ustawienia do 3 pól detekcji ruchu wraz z Pre- oraz Post- alarmami. Dołączone jest oprogramowanie umożliwiające podgląd i rejestrację obrazu z 32 kanałów. Kamery Pixord współpracują również z komercyjnym oprogramowaniem takich producentów jak: Milestone, NUUO, D3Data, Griffid i wielu innych. (TJ)
Kamera IP obrotowa Pixord P410 MJPEG/MPEG-4 K1231
Podział łącza stałego DSL lub sieci lokalnej. Jeśli Internet dostarczany jest poprzez telewizję kablową lub lokalnego dostawcę (ISP) za pomocą kabla ethernetowego lub modemu kablowego (z wyjściem ethernetowym), można w oparciu o taki sygnał zbudować własną sieć lokalną.W tym celu:
  • używamy routera TL-WR542G N2950 podłączając go bezpośrednio do modemu DSL bądź lokalnej sieci przez złącze RJ45,
  • jako kart klienckich do komputerów stacjonarnych użyjemy kart PCI TL-WN551G N2970,
  • do komputerów przenośnych proponujemy użyć karty PCMCIA TL-WN510G N2930 lub USB TL-WN321G N2920,
  • do wzmocnienia odbieranego sygnału możemy użyć wewnętrznych anten TL-ANT2406A A72711 lub TL-ANT2405C A72713.
Polecamy również zapoznać się z urządzeniami o przepustowości 108 Mbit/s:
  • Router zintegrowany z Access Pointem TL-WR642G N2953,
  • Karta USB TL-WN620G N2923,
  • Karta PCMCIA TL-WN610G N2933,
  • Karta PCI TL-WN651G N2973.
Karta PCI WLAN TP-Link w technologii eXtended Range TL-WN551GKarta PCI WLAN TP-Link w technologii eXtended Range TL-WN551GKarta TP-Link PCMCIA w technologii eXtended Range TL-WN510G 54Mbit/sPunkt dostępowy TP-Link w technologii eXtended Range TL-WR542G z wbudowanym routerem oraz 4 portowym switchemKarta TP-Link USB TL-WN321G 2,4GHz 54Mbit/sKarta PCI WLAN TP-Link w technologii eXtended Range TL-WN551GKarta TP-Link PCMCIA w technologii eXtended Range TL-WN510G 54Mbit/s
TP-Link TL-WR542G 54 Mbps N2950 jest routerem bezprzewodowym, czyli integruje router, firewall i punkt dostępowy. Główny obszar zastosowań tego urządzenia to małe i średnie biura oraz domy jednorodzinne i mieszkania. TP-Link TL-WR542G pozwala na łatwe i szybkie stworzenie sieci bezprzewodowej, podzielenie łącza internetowego na wiele komputerów oraz dzięki firewallowi na ich dodatkowe zabezpieczenie.
Ciekawie o antenach - VI konkurs wakacyjny Dipola '2007 - zdjęcia konkursowe.
Ciekawie o antenach - VI konkurs wakacyjny DIPOL-a 2007
"Każdy chce być bliżej Świata" - Agnieszka Młynarczyk
Sarajewo. W 1914 zamach na austriackiego arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, przeprowadzony w tym mieście, był bezpośrednia przyczyną wybuchu I Wojny Światowej. Obecnie Sarajewo jest stolicą Bośni i Hercegowiny - kraju, w którym jeszcze długo nie będzie spokoju.

Kamera kolorowa bez obiektywu u-cam 110