Nr 26/2016 (29.08.2016)
Facebook dostarczy Internet z drona.
Facebook testuje rozwiązanie polegające na dostarczaniu Internetu przez drony w trudno dostępne miejsca globu oraz w ubogich i zacofanych technologicznie rejonach świata. Mark Zuckerberg reklamując ten program powiedział: "Wysiłek ten jest ważny, ponieważ 10% ludności świata żyje na obszarach bez istniejącej infrastruktury Internetu. Aby tanio połączyć wszystkich, musimy wdrożyć zupełnie nowe technologie."Budowa monitoringu w oparciu o rejestrator trybrydowy HD-TVI.
Budując system monitoringu można zastosować rejestrator trybrydowy M75316, umożliwiający podłączenie kamer w standardzie HD-TVI, CVBS oraz IP. Takie rozwiązanie umożliwia stworzenie instalacji mieszanej, w której część kamer pracowała będzie w systemie analogowym, a część w sieci IP. Rejestratory coraz częściej mają możliwość wymiany kanałów analogowych na IP, będąc podstawą elastycznych w modyfikacji i rozbudowie sieci. Część instalacji może być tworzona z wykorzystaniem skrętki komputerowej, a część - przewodu koncentrycznego. Takie rozwiązanie może zostać wykorzystane np. podczas tworzenia monitoringu dwóch budynków, z których jeden jest oddalony od drugiego o znaczną odległość. W budynku, w którym znajduje się rejestrator, mogą zostać wykorzystane kamery pracujące w standardzie HD-TVI w oparciu o przewód koncentryczny, natomiast w oddalonym budynku w standardzie IP. Dzięki temu do sąsiedniego budynku wystarczy przeprowadzić jedną skrętkę komputerową, a kamery znajdujące się tam zasilić za pomocą switcha PoE.
Rejestratory HD-TVI - obsługa kamer AHD.
Rejestratory działające w systemie TurboHD 3.0 potrafią obsługiwać różne systemy kodowania obrazu. Na domyślnych ustawieniach do takiego rejestratora możliwe jest podłączenie kamer HD-TVI lub CVBS. Rodzaj sygnału zostanie automatycznie wykryty, a parametry zapisu zostaną dostosowane. Inaczej jest przy podłączaniu kamer AHD. Aby podłączyć taką kamerę, należy w ustawieniach rejestratora przełączyć rodzaj sygnału na AHD. Typ wejścia wideo zmienia się parami, tzn. 2 sąsiednie wejścia obsługują ten sam typ sygnału (HD-TVI lub AHD). Oprócz tego do każdego rejestratora można podłączyć jedną lub dwie dodatkowe kamery IP (w zależności od modelu) o rozdzielczości maksymalnej 1080p.| Kod | Nazwa | Ilość kanałów | Maksymalna rozdzielczość | Ilość kl/s dla maksymalnej rozdzielczości | Ilość kanałów IP |
| M75205 | DS-7204HQHI-F1/N/A | 4 | 2 Mpix | 25 | 1 |
| M75209 | DS-7208HQHI-F2/N/A | 8 | 2 Mpix | 25 | 2 |
| M75217 | DS-7216HQHI-F2/N/A | 16 | 2 Mpix | 25 | 2 |
| M75305 | DS-7204HUHI-F1/N | 4 | 3 Mpix | 12 | 2 |
| M75309 | DS-7208HUHI-F2/N | 8 | 3 Mpix | 12 | 2 |
| M75317 | DS-7216HUHI-F2/N | 16 | 3 Mpix | 12 | 2 |

Przepływność bitowa kanałów satelitarnych.
Aby można było określić ilość oraz rodzaj programów w rozdzielczości SD lub HD w jednym multipleksie DVB-T/C, należy zwrócić szczególną uwagę na przepływność bitową każdego z kanałów. Sprawdzić ją możemy przy pomocy serwisu DigitalBitratePrzesył sygnału VGA na 100 metrów.
Konwerter VGA na IP marki Signal HD H3618 umożliwia podłączenie sygnału wysokiej rozdzielczości do odbiornika (telewizor, monitor) wyposażonego w złącze VGA poprzez skrętkę komputerową kat. 5e lub kat. 6. Sygnał IP wychodzący z nadajnika może być podany na switch ethernetowy celem podziału na większą liczbę odbiorników. Przepływność sygnału kompresowanego na wyjściu nadajnika wynosi około 20 Mb/s. Transmisja odbywa się za pomocą połączenia multicast (strumień około 20 Mb/s).Sygnał HD-TVI/AHD w światłowodzie.
Nowoczesne analogowe standardy CCTV pozwalają na transmisję sygnału z kamer 1080p na dystansie nawet 300 m przy wykorzystaniu dobrej jakości kabla koncentrycznego. W przypadku większych odległości między kamerą a rejestratorem, np. przy realizacji monitoringu wielkopowierzchniowych hal, fabryk, biurowców itp., odległość ta może okazać się niewystarczająca.
Miernik satelitarny SM-800 DVB-S/S2 R10833 jest poręcznym urządzeniem, idealnym do szybkiego, dokładnego i prostego wyszukiwania sygnału satelitarnego DVB-S/S2. Miernik R10833 posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 6 cm, który ułatwia pracę przy słabym oświetleniu. Urządzenie jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. W celu sprawnej i dokładnej regulacji systemu satelitarnego miernik oferuje zintegrowany pomiar widma i konstelacji. Urządzenie pozwala na pomiar takich parametrów jak: PWR (dBμV) i C/N (dB). | ||
ARF-100 Tester poziomu sygnału radiowego SATEL G2605 przystosowany jest do współpracy z kontrolerami dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX. Służy do sprawdzania mocy sygnału radiowego odbieranego przez kontroler z testera oraz przez tester z kontrolera. Pomaga tym samym znaleźć optymalne miejsce do montażu dowolnego urządzenia bezprzewodowego systemu ABAX, znacznie ułatwiając pracę podczas projektowania instalacji w istniejącym obiekcie. | ||
Kamera projektowa IP box Hikvision Darkfighter DS-2CD4026FWD-AP K1714 należy do serii kamer Darkfighter przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, charakteryzujących się niskim poziomem oświetlenia. Powyższy model wyposażony został w przetwornik 1/1.8" Progressive Scan CMOS generujący obraz w rozdzielczości do 2 MPix. Dzięki wysokiej czułości na poziomie 0,002 lux w trybie kolorowym oraz funkcjom poprawiającym jakość obrazu, kamera jest w stanie zarejestrować obraz bardzo dobrej jakości przy niskim poziomie oświetlenia. Dodatkowo, zastosowanie sprzętowego WDR (120 dB) zapewnia prawidłową widoczność szczegółów w ciemnych i jasnych obszarach obserwowanych przez kamerę. | ||











